PROGRAM BEZPIECZNA I ZDROWA SZKOŁA

Mamy ogromną radość ogłosić, że nasza placówka przystąpiła do Programu Bezpieczna i Zdrowa Szkoła. To inicjatywa organizowana przez Fundację Centrum Bezpiecznej Rodziny, która realizuje swoje cele statutowe m.in. poprzez opracowywanie projektów i programów pomocowych w zakresie wszechstronnej działalności w sferze ochrony i promocji bezpieczeństwa oraz zdrowia rodziny, nauki, oświaty i edukacji oraz Partnera Fundacji, firmę VireWall Polskaktóra posiada kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu systemów bezpieczeństwa higienicznego, wykorzystując w tym celu  m.in. systemy do oczyszczania i filtracji powietrza wewnętrznego.

Czym jest Program Bezpieczna i Zdrowa Szkoła? 

To kompleksowy program, który wspiera placówki edukacyjne w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Celem Programu jest propagowanie idei bezpieczeństwa i zdrowia w szkole poprzez  zapewnienie poprawy jakości powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach szkolnych, a w szczególności redukcję rozprzestrzeniania się zagrożeń bakteryjnych i wirusowych, a także redukcję emisji smogu  i zanieczyszczeń wśród dzieci, młodzieży i pracowników szkoły, co wpływa na wzmocnienie wydolności uczniów i nauczycieli zapewniając bezpieczne środowisko nauki i pracy, a w tym minimalizując absencję chorobową i ryzyko zakażeń, zwiększając możliwości skupienia, szybszej nauki i kreatywności, zmniejszając czynniki depresyjne, dbając jednocześnie o zdrowie i komfort personelu.

Oczyszczanie powietrza w naszej szkole 

Nasza szkoła została wyposażona w nowoczesne urządzenia do oczyszczania powietrza. Dzięki nim możemy zapewnić naszym uczniom i pracownikom czyste i zdrowe powietrze, co ma ogromne znaczenie dla ich komfortu i zdrowia. W ramach Programu korzystamy ze specjalistycznych urządzeń, które filtrując i dezynfekując powietrze zapewniają stałą i niezawodną ochronę przed wszelkiego rodzaju zarazkami i wirusami w pomieszczeniach, redukują zagrożenia mikrobiologiczne, pyły, kurz oraz alergeny.

Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia 

W ramach Programu będziemy podejmować różnorodne działania, takie jak m.in. edukacja w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia, będziemy korzystać z wiedzy specjalistów, którzy pomogą nam w tworzeniu bezpiecznego środowiska naszej społeczności szkolnej. Będziemy na bieżąco informować Was o naszych działaniach, sukcesach i wydarzeniach związanych z Programem Bezpieczna i Zdrowa Szkoła. Razem z Wami chcemy tworzyć miejsce, w którym każdy uczeń i pracownik czuje się bezpiecznie.  

Dziękujemy Fundacji Centrum Bezpiecznej Rodziny i VireWall Polska  za wsparcie!

galeria

 

Post Author: Magdalena Bukowska