POLICYJNA FOCZKA UCZY ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

We wtorek 15 stycznia 2019 r. klasy pierwsze odwiedzili policjanci w ramach programu „Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa”. Realizując ten program dzieci poznają zasady bezpiecznego zachowania się w codziennych sytuacjach np. podczas drogi do szkoły, zabawy czy też podczas kontaktów z nieznajomymi. Funkcjonariusze omówili jeden z pierwszych tematów: „Policjant przyjacielem. Pomaga mi bezpiecznie żyć”. W ramach programu dzieci otrzymały podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń, mający wspierać je w kształtowaniu bezpiecznych postaw. Każda edycja programu kończy się finałem miejskim pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Obejmuje on konkurs sportowy oraz konkurs sprawdzający wiedzę zdobytą na zajęciach.

Fotorelacja

Post Author: Maria Bohn