POLICYJNA FOCZKA UCZY ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

We wtorek 15 stycznia 2019 r. klasy pierwsze odwiedzili policjanci w ramach programu „Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa”. Realizując ten program dzieci poznają zasady bezpiecznego zachowania się w codziennych sytuacjach np. podczas drogi do szkoły, zabawy czy też podczas kontaktów z nieznajomymi. Funkcjonariusze omówili jeden z pierwszych tematów: „Policjant przyjacielem. Pomaga mi bezpiecznie żyć”. W ramach programu dzieci otrzymały podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń, mający wspierać je w kształtowaniu bezpiecznych postaw. Każda edycja programu kończy się finałem miejskim pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Obejmuje on konkurs sportowy oraz konkurs sprawdzający wiedzę zdobytą na zajęciach.

Post Author: Maria Bohn