PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW

Na początku lutego 2022 r. uczniowie klas pierwszych doczekali się wreszcie uroczystego pasowania na czytelnika. 72 pierwszaków zostało przyjętych w poczet czytelników. W dniach poprzedzających uroczystość dzieci uczestniczyły w lekcjach wprowadzających, podczas których zostały zaznajomione z tajnikami wypożyczania książek oraz poznały zwyczaje i regulaminy panujące w bibliotece szkolnej.

Aby dojechać do stacji końcowej Wypożyczalnia, uczniowie musieli wsiąść do Pociągu do biblioteki i przejechać przez kilka stacji, na których prezentowane były najciekawsze zbiory biblioteki. Gdy dojechali do stacji Ślubowanie, złożyli uroczystą przysięgę zaczarowanej księdze, która poczęstowała wszystkich swoją  słodką zawartością. Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki, otrzymali kartę biblioteczną oraz wyjątkową książkę na pamiątkę. Następnie dokonali pierwszego wypożyczenia, wybierając jedną z książek przeznaczonych dla początkujących czytelników. Uśmiechnięte buzie i komentarze pozwalają przypuszczać, że było to oczekiwane wydarzenie w szkolnych atrakcjach.

Panie z biblioteki (Barbara Mielewczyk oraz Magdalena Kocańda, która przyjmowała ślubowanie),  cieszyły się, że do grona czytelników dołączyła taka duża grupa dzieci pragnących czytać książki.

Galeria zdjęć

Post Author: Maria Bohn