PASOWANIE NA CZYTELNIKA

WITAMY W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NOWYCH CZYTELNIKÓW

Pasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej nr 12 w Gdyni

W dniu 05.03.2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. W tym roku szkolnym przyjęto w poczet czytelników 72 uczniów. Uroczystość została przygotowana przez p. Violettę Kopecką i uczniów klasy III a gimnazjum: Martynę Dęby, Marcelinę Rewucką, Grażynę Bielecką, Nikodema Rzeszotarskiego.
Uczniowie klasy pierwszej złożyli przysięgę, że będą dbać i szanować książki. „Rycerz Książki” pasował na czytelnika uczniów dotykając ich w ramię złotym piórem. Po wręczeniu, przez „Księżniczkę Baję” karty czytelnika uczniowie wypożyczyli swą pierwszą książkę w naszej szkolnej bibliotece.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia wykonane przez uczennicę klasy 3a G Wiktorię Kurgan:

PASOWANIE NA CZYTELNIKA – galeria zdjęć