PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Dnia 15 lutego odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Na początku uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Poznali także zasady wypożyczania książek, a książka przedstawiła im swoje prośby. Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy

I wskazówek i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książeczki oraz karty czytelnika. Potem wszyscy uczniowie wypożyczyli po raz pierwszy wybraną przez siebie książkę.

Zapraszamy Was ponownie!!!

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora