ODKRYWCY TAJEMNIC LATARNI W ROZEWIU ORAZ CIEKAWOSTEK PUCKA

We wrześniu w ramach realizacji projektu „Tajemnice latarni morskich” klasy 2 i 3 odwiedziły najstarszą tego typu budowlę polskiego wybrzeża – latarnię na Przylądku Rozewie. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki poznali osobliwości Pucka – rynek z pięknym Ratuszem, kamieniczkami i fontanną oraz słynne ławeczki: Herbową, Puckiego Kapra i naszego patrona Mariusza Zaruskiego. W związku ze zbliżającą się setną rocznicą zaślubin z morzem znaleźliśmy słupek zaślubinowy i Pomnik gen. Józefa Hallera. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum Ziemi Puckiej oddziału „Szpitalik”, który przybliżył nam dzieje medycyny lekarskiej w regionie, jak i bogatą tradycję lecznictwa ludowego na Kaszubach Północnych. Dopełnienie stanowiła prezentacja sztuki ludowej oraz zagadnień związanych z regionalizmem kaszubskim. Inne grupy odwiedziły hutę szkła PuckGlass, gdzie można było przyglądać się dmuchaniu wysokiej jakości szkła i brać udział w codziennych prezentacjach. Wszystkim grupom dopisała słoneczna pogoda, bo były to ostanie dni cudownego lata.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora