Niekonwencjonalna lekcja w 5C

12 grudnia uczniowie klasy 5C rozpoczynali pracę z lekturą „Chłopcy z Placu Broni”. Zamiast kartkówki sprawdzającej znajomość treści lektury odbyła się bitwa na pytania. Dwa dni wcześniej dzieci losowały przynależność do grupy (Czerwone Koszule lub Chłopcy z Palcu Broni). W czasie środowych zajęć zbudowały barykady, zrobiły chorągiewki i na kartkach wypisywały pytania dotyczące treści książki. Każda taka kartka została zgnieciona i stawała się amunicją. Obie drużyny na znak dany przez nauczyciela rozpoczęły bitwę: obrzucały się papierowymi kulkami. Po zakończeniu tej czynności przyszedł czas na odpowiadanie na pytania napisane na kartkach. Uczniowie doskonale radzili sobie z tym zadaniem. O jedną odpowiedź lepsi okazali się Chłopcy z Placu Broni.

GALERIA ZDJĘĆ

Post Author: Maria Bohn