NA RATUNEK 5B

W czwartek 12 września uczniowie klasy 5B wybrali się na plażę miejską, aby poznać pracę ratownika wodnego oraz utrwalić sobie wiadomości i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na rozgrzewkę dzieci czekało pokonanie toru przeszkód, do którego doskonale nadał się plac zabaw. Następnie odbyło się ćwiczenie sprawdzające spostrzegawczość, zwinność i szybkość – uczniowie w różnych pozycji startowych wybiegali na piasek w poszukiwaniu małych zabawek. Po tym zadaniu odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Atrakcją okazała się aplikacja, na której można było obserwować poprawność wykonania masażu serca.

Wszystkie te atrakcje przygotowała dla dzieci mama jednej z dziewcząt z klasy, pani Anna Kuryłek, której bardzo dziękujemy za cenną lekcję.

Po części właściwej plażowego wyjścia klasa udała się pod pomnik patrona szkoły – generała Mariusza Zaruskiego.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Gołyszny