MISTRZOWIE JUDO

W sobotę 15 lutego Józefina Wiśniewska z 7D zdobyła złoto na Mistrzostwach Regionu Pomorskiego Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów 2020, pokonując 3 rywalki.
Jako reprezentantka drużyny Galeonu na XXII Drużynowym Turnieju Dzieci w Judo zdobyła złoto, a na International Judo League w Warszawie indywidualnie zajęła 4 miejsce.
Józefina należy już do kadry Pomorskiego Okręgowego Związku Judo. W rankingu klubowym swojego klubu, gdyńskiego Galeonu, uplasowała się na 15 pozycji, zdobywając w roku 2019: 2 razy złoto, 2 razy srebro, 3 razy brąz.
Konstancja Wiśniewska z 6A zdobyła 2 tygodnie temu złoto na Otwartych Mistrzostwach Gdyni Dzieci w Judo „Gdynia 2020”. Zajęła I miejsce również w poprzednich turniejach, czyli na Turnieju To My Gdańskie Lwy, XXIX Turnieju Judo im. Antoniego Reitera oraz na International Judo League w Warszawie.
W rankingu klubowym uplasowała się na 7 pozycji, zdobywając w roku 2019:  9 razy złoto, 3 razy srebro, 2 razy brąz.
Do sióstr judoczek dołączył również ich brat, Ludwik Wiśniewski, który uczęszcza do naszej zerówki. W grudniu zajął I miejsce, pokonując trzech judoków na Mikołajkowym Turnieju Pierwszego Kroku w Galeonie.
Przed nimi kolejne mistrzostwa. Trzymamy kciuki.

Post Author: Magdalena Gołyszny