MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Drodzy czytelnicy,

Biblioteka szkolna zaprasza Was na swoje święto. W dniach 12-15  listopada 2019 r. będziemy przygotowywać dla Was ciekawe zabawy biblioteczne.

 1. Na początek zapraszamy Was do zrobienia zdjęcia „PORTRET Z KSIĄŻKĄ”. Może to być Wasze selfie lub portret wyjątkowego czytelnika. Czekamy na Wasze prace. Wywołane zdjęcia w formacie 20×30 cm przynoście do biblioteki do końca miesiąca.
 2. We wtorek proponujemy Wam ZABAWĘ W TROPICIELI. Na terenie szkoły od godz. 10 do 13 będą porozwieszane kartki z tytułami książek. Należy pobrać w bibliotece kartę odpowiedzi, zapisać wszystkie tytuły rozwieszone w całej szkole, a następnie dopisać nazwiska autorów wymienionych książek. Podpisaną kartę z odpowiedziami należy oddać tego samego dnia.
 3. Od wtorku zaczynamy też śledztwo w celu ułożenia LISTY ULUBIONYCH KSIĄŻEK NASZYCH NAUCZYCIELI. Prosimy o przynoszenie kartek z tytułami książek, nazwiskiem nauczyciela oraz nazwiskiem i klasą detektywa, który to odkrył. Dla najskuteczniejszych poszukiwaczy specjalne nagrody.
 4. W środę zapraszamy młodszych czytelników z klas 2-3. Dla nich przygotowałyśmy ZABAWĘ Z PUZZLAMI. Każdy otrzyma swój zestaw puzzli. Należy ułożyć poprawnie obrazek, który został pocięty na fragmenty. Dla osób, które rozpoznają, jaka to lektura, dodatkowa nagroda.
 5. W środę zapraszamy też uczniów klas młodszych na BIBLIOTECZNĄ ZGADUJ-ZGADULĘ. Każdy, kto poprawnie odpowie na zagadkę, otrzyma słodką nagrodę.
 6. Czwartek to dzień dla miłośników nowych technologii. Proponujemy Wam potyczki dla MISTRZÓW ROZKODOWYWANIA MOLA BIBLIOTECZNEGO QR. Na terenie całej szkoły od godziny 10 do 13 będą porozwieszane KODY QR, pod którymi kryją się tytuły trzech książek. Zainteresowanych prosimy o zainstalowane na swoich telefonach QR scannera i przyłączenie się do zabawy. Karty odpowiedzi do odebrania w bibliotece.
 7. W piątek zapraszamy do ułożenia KSIĄŻKOWEJ LISTY PRZEBOJÓW w naszej bibliotece. Prosimy o zareklamowanie najciekawszej książki, która przeczytaliście i wypożyczyliście w naszej bibliotece. Na długich przerwach zapraszamy na konkurs MISTRZ ALFABETU. Oczywiście, przynosimy ze sobą długopisy.
 8. Dla wszystkich uczestników konkursów przewidziane są niespodzianki.
 9. Przez cały tydzień można brać udział w akcji LISTY DO M, w ramach której napiszecie listy do Św. Mikołaja z prośbą o prezent dla biblioteki w postaci książki, o której przeczytaniu marzycie. Najciekawsze uzasadnienia propozycji będą nagrodzone. Kartki do napisania listu do odbioru w bibliotece.
 10. Dla najbardziej dociekliwych czytelników proponujemy konkurs ŁOWCY HUMORU. Zbieramy propozycje zabawnych fragmentów książek. Do biblioteki należy przynieść kartkę, na której podany będzie tytuł książki, numer strony, na której znajduje się wybrany fragment oraz dane ucznia zgłaszającego książkę.
 11. Przez cały tydzień będzie działała w bibliotece FOTOBUDKA, w której chętni będą mogli robić sobie zdjęcia.

 

Zapraszamy

Post Author: Maria Bohn