LP – Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

22.10.2022 r. Przygody z GeniBotem

Uczniowie klasy I a poznali GeniBota, który przybył do nas wprost z Laboratoriów Przyszłości. Zadaniem dzieci było takie zaprogramowanie robota, aby pozbierał wszystkie samogłoski, omijając spółgłoski i nie wchodząc w kolizję z ustawionymi na planszy samochodami. Następnie pracując w grupach musiały zaprowadzić GeniBota do samogłoskowego garażu. Praca z naszym nowym robotem przyniosła sporo emocji. Oba zadania zostały wzorowo wykonane. Brawo!

Galeria zdjęć

 


8-23.10.2022 r. EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
Uczniowie podczas zajęć uczyli się programowania – pisali swoje linijki kodu na code.org. Niektórzy na stronach internetowych sterowali robotem LEGO®, a niektórzy kosmitą, grając w Scottie Go!
Byli i tacy, którzy rozkodowywali zakodowany rysunek poprzez rozwiązywanie zadań. Ale wszyscy, bawiąc się, zdobywali bądź utrwalali swoje umiejętności i to nie tylko z informatyki.
Uczniowie programowali dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, użyciu sprzętu
i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu i Python. Chętnie zaangażowali się w ciekawe zajęcia edukacyjne i zdobyli nowe umiejętności poprzez udział
w kreatywnej nauce. W ten sposób uczniowie rozwijają logiczne i algorytmiczne myślenie. Uczą się współpracy i umiejętności rozwijania problemów.

W czasie zajęć wykorzystano m.in. zestawy z Laboratoriów Przyszłości.

Galeria zdjęć