LEKCJA KLEKSOGRAFII W KLASIE 4C

07 października uczniowie klasy 4c mogli poczuć się jak w Akademii pana Kleksa. Nie dość, że odbyła się lekcja kleksografii,  to pani Gołyszny dostosowała swój wygląd do jej charakteru. Nauczycielka, czytając fragment lektury, przypomniała, na czym polega taka lekcja, a następnie dzieci przystąpiły do działania. Kleksy wyszły niepowtarzalne i zmuszały do intensywnego myślenia, co mogą przedstawiać. Po wykonaniu obrazków uczniowie pisali krótkie historyjki lub rymowanki związane z powstałymi wizerunkami.

Lekcja wszystkim bardzo się podobała i budziła pozytywne emocje. W galerii zdjęć można zobaczyć, jak wyglądały prace wykonane przez dzieci. Zachęcam wszystkich do zastanowienia, co kolejne kleksy mogą przedstawiać. Dobrej zabawy!

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Gołyszny