Konkurs „Wiedzy o Świętych”

Konkurs „Wiedzy o Świętych:
Maksymilian Maria Kolbe, Matka Teresa z Kalkuty, Brat Albert”

 

          Na lekcjach religii, dzieci od klasy czwartej do siódmej poznawały życiorysy  trzech świętych: Brata Alberta,  Matki Teresy z Kalkuty oraz Maksymiliana Marii Kolbego. Przed świętem Wszystkich Świętych odbył się szkolny konkurs, w którym uczniowie  zmagali się  z pytaniami zarówno  otwartymi  jak i  zamkniętymi.

            Oto zwycięzcy według kolejności alfabetycznej. Wszyscy wymienieni uczniowie uzyskali 100% poprawnych odpowiedzi.

 

Bilińska Natalia klasa 4b

Czuba Natalia klasa 4 b

Kochański Szczepan klasa 4d

Morawska Marta klasa 5d

Pazdrak Paulina klasa 4d

Próchnicka Nina klasa 4b

Rutkowski Szymon klasa 4d

2 Listopada, trzyosobowe zespoły dzieci  chodziły, podczas długich przerw, po korytarzach naszej szkoły zadając chętnym  pytania związane ze Świętymi, których wcześniej poznali. Po poprawnej odpowiedzi, dzieci były nagradzane cukierkami. Zainteresowanie, taką formą sprawdzenia swojej wiedzy, przeszło najśmielsze oczekiwania, co widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy  wszystkim dzieciom, które brały udział w zabawie ale również tym, którzy uświetnili przerwy uczniom rozdając cukierki.

Post Author: Administrator