KONKURS O PUCHAR MARIUSZA ZARUSKIEGO

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w Konkursie o Puchar Mariusza Zaruskiego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Pucku. W konkursie mogły wziąć udział reprezentacje szkół z całej Polski, których patronem jest Mariusz Zaruski.

Pierwszy etap polegał na sprawdzeniu wiedzy o o naszym Patronie. Na tym etapie szkołę reprezentowała grupa uczniów:

Kamila Korda z klasy 7a,
Partycja Truszkowska z klasy 7a,
Dariusz Kruszyński z klasy 6c.

28 maja 2024 r. trzyosobowa grupa: Natalia Kolera, Julia Kolera i Daniel Suvorov (wszyscy z klasy 7a), wzięła udział w regatach – drugim etapie konkursu. Regaty odbyły się w Pucku. Oprócz nas w regatach wzięły udział reprezentacje:

Szkoły Podstawowej nr 37 im. gen. Mariusza Zaruskiego z Bielska-Białej
Szkoły Podstawowej nr 23 im. Mariusza Zaruskiego ze Szczecina
Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego z Pucka

Po uroczystym otwarciu zawodów uczestnicy zapoznali się z zasadami i trasą regat, odebrali sprzęt, przygotowali wylosowane jachty. Pogoda była piękna, a warunki do żeglowania doskonałe. Uczestnikom i kibicom towarzyszyło dużo emocji, czuło się ducha rywalizacji. Po ukończeniu wyścigu odbył się krótki relaksacyjny rejs wzdłuż wybrzeża, po którym, myśląc już o kolejnym pływaniu, żeglarze wrócili na brzeg.
Po obiedzie i krótkiej przerwie, którą wykorzystaliśmy na spacer po urokliwej okolicy, nadszedł czas na podsumowanie konkursu i ciekawe zajęcia terenowe z Błękitnej Szkoły.
Pod koniec dnia na uczestników regat czekała kolejna atrakcja – integracyjne ognisko. Wszyscy mieliśmy okazję spędzić czas z uczniami i ich opiekunami z pozostałych szkół, a także zjeść samodzielnie upieczoną kiełbaskę.
Czas przy dobrej zabawie i w miłym towarzystwie szybko płynie, ale w dobrych humorach i pełni wrażeń pożegnaliśmy się i ruszyliśmy pociągiem do Gdyni.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięstwa reprezentacji z Bielska-Białej!  

galeria

Post Author: Magdalena Bukowska