Konkurs Matematyczny „Rachmistrz”

W dniu 26 kwietnia 2018 roku w Sztumskim Centrum Kultury odbył się wielki finał konkursu matematycznego „Rachmistrz” 2017/2018.
Do tegorocznej edycji przystąpiło 21 szkół podstawowych województwa pomorskiego i warmińsko- mazurskiego. Spośród uczestników wyłoniono 43 finalistów. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły : Zuzanna Jaksina i Krzysztof Weronko.
Interaktywny, dwuetapowy turniej, w którym trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu bankowości i matematyki oraz sprawności liczenia, podczas którego na bieżąco można było śledzić rezultaty sprawił, że zarówno uczestnicy, jak i ich opiekunowie mocno zaangażowali się w rozgrywkę, a emocje towarzyszyły im do ostatniego pytania konkursowego.
Po zaciętej rywalizacji

Krzysztof Weronko uzyskał – III miejsce
a Zuzanna Jaksina zdobyła – IV miejsce.

Gratulujemy!!!

Post Author: Administrator