KOMUNIKAT O OBIADACH – WAŻNE

 Szanowni Państwo

Po analizie spożywania posiłków przez naszych uczniów, w celu ograniczenia marnotrawienia żywności podjęliśmy decyzję o rezygnacji z dniem 03 stycznia 2022 r. do końca żywienia w bieżącym roku szkolnym z pierwszego dania jakim jest zupa na korzyść drugiego dania. Stawka za posiłek nie ulegnie zmianie, natomiast zostanie zwiększona gramatura posiłków, aby zachować wskazania dietetyczne. Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Zdrowia do posiłków jednodaniowych będą dodawane porcje owoców, warzyw lub zbóż w różnej postaci np. cały owoc lub warzywo, sałatka owocowa, warzywna, owocowo-warzywna, batoniki typu musli  lub crunchy, jogurty pitne, jogurty owocowe, koktajle. Zapewniamy Państwa, że posiłki będą odpowiednio zbilansowane, spełniające normy zdrowego żywienia oraz żywienia zbiorowego. Planujemy także, aby każdy wtorek był dniem treściwej zupy (jako danie jednodaniowe) z bułką lub innym zbożowym dodatkiem. Jak zwykle z możliwością dolewki. Wszystko zostało przemyślane i skonstruowane tak, aby uczniowie na tym nie ucierpieli. Mamy nadzieję, że spojrzą Państwo na zmiany przychylnym okiem.

Dyrektor SP 12

                                                                                              Dorota Skulska-Wittbrodt

Post Author: Maria Bohn