KOŁO GEOGRAFICZNE I KOŁO MORSKIE 2024

Uczniowie z naszej szkoły pod okiem nauczycieli rozwijają swoje morskie zainteresowania. 

Młodsi na zajęciach świetlicowego koła morskiego budowali „szkolną flotę”. Powstało kilka pomysłowych, pięknych jednostek. Statki zostały zwodowane i wypłynęły w swoje pierwsze rejsy. Oprócz swobodnego pływania i „sprawdzania wytrzymałości” statków odbyły się także małe regaty. Było dużo wody i dobrej zabawy.
Aby statki mogły bezpiecznie dopłynąć do brzegu, powstały modele latarni morskich. Każdy wybrał i zbudował model latarni z naszego wybrzeża. Kilka z nich trafiło na mapę morską z zaznaczoną lokalizacją.
Starsi uczniowie na zajęciach koła geograficznego wytrwale ćwiczą wiązanie węzłów żeglarskich. Dodatkowo, aby zaprezentować efekty swoich ćwiczeń społeczności szkolnej, grupa przygotowała tablicę z węzłami. Obowiązkowo przy akompaniamencie pieśni żeglarskich.
 

galeria

Post Author: Paulina Zielińska