KLASY 5. NA KONCERCIE W FILHARMONII

11 lutego 2020r. uczniowie klas 5. mieli okazję uczestniczyć w nadzwyczajnym koncercie ukazującym bogactwo instrumentów perkusyjnych i tajemnice rytmów muzyki latynoamerykańskiej w Filharmonii Bałtyckiej. Podczas koncertu zabrzmiały m.in. marimby, wibrafony, karaibskie calypso, tradycyjne kostarykańskie pasillio, wenezuelskie jo ropo. Nie zabrakło żywiołowych improwizacji i wirtuozowskich solówek na congach, bongosach czy timabalesach. Po świecie instrumentów perkusyjnych oprowadził wszystkich znany artysta, solista, pasjonat muzyki perkusyjnej i założyciel Gdańskiej Grupy Perkusyjnej Jeunesses Musicales prof. Piotr Sutt. Gościem specjalnym koncertu był rewelacyjny Kostarykański Zespół Perkusyjny zaproszony przez gospodarza koncertu. Zobaczyliśmy klasyczne i etniczne  instrumenty perkusyjne niemalże z całego świata, poznaliśmy ich budowę, technikę gry i historię. Niewątpliwie największą atrakcją koncertu był finał, podczas którego zagrało wspólnie ponad 12 perkusistów, przenosząc słuchaczy na kostarykańskie wybrzeże oblewane promieniami wschodzącego słońca.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Gołyszny