KLASY 4. NA BIWAKU

W ostatnim tygodniu maja uczniowie klasy 4b i 4c (było też kilka osób z 4a) uczestniczyli w dwudniowym biwaku integracyjnym w Chmielnie. Po przyjeździe dzieci zostały zakwaterowane w domkach, a następnie udały się na zbiórkę, aby dowiedzieć się, jakie zadanie na nie czeka. Pierwszą aktywnością tego dnia były pontony. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy, zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i przeszkoleni, po czym udali się na wodę. Pływanie okazało się nie takim prostym zadaniem, gdyż wymagało porozumienia i współpracy załogi. Po zejściu na ląd przyszła pora na obiad i przerwa na odpoczynek. Po nim uczniowie grali w piłkę, wchodząc uprzednio do kul Bamber Ball. Wieczorem zamiast tradycyjnej kolacji było ognisko z kiełbaskami, a także pizza. Wieczorem czwartoklasiści sami organizowali sobie czas, często odwiedzając się w swoich domkach do momentu nastania ciszy nocnej. Z samego rana następnego dnia trzeba było spakować swoje rzeczy, posprzątać domek i udać się na śniadanie, po którym na dzieci czekały ostanie zajęcia – łuki. Na zakończenie biwaku wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani lodami.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Gołyszny