I miejsce naszych uczniów w konkursie matematycznym „Spacerkiem po Gdyni”

W środę 16 maja uczniowie z klasy II a Zuzanna Wiklent, Łukasz Domański i Michał Ptasiński wraz z opiekunem Panią Grażyną Sobiech wzięli udział w ostatniej edycji konkursu matematycznego „Spacerkiem po Gdyni z Matematyką” .
Zadaniem konkursu było stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia posiadanej wiedzy i umiejętności matematycznych przy rozwiązywaniu zadań problemowych oraz zaprezentowania swoich wiadomości o Gdyni.
Każdy z ośmiu zespołów otrzymał mapę Gdyni, na której były zaznaczone punkty konkursowe. Po dotarciu do wyznaczonych miejsc należało rozwiązać zadania w określonym czasie. Zadania matematyczne były trudne a pytania dotyczące Gdyni bardzo szczegółowe.
Dobre przygotowanie oraz umiejętność współpracy przyniosła efekt: Nasi uczniowie zdobyli I miejsce z przewagą 11 punktów.
Gratulujemy!!

Post Author: Administrator