GODZINA KODOWANIA 2021

Godzina Kodowania to międzynarodowa inicjatywa, która ma na celu poszerzać udział każdego ucznia w obszarze informatyki i zachęcać do rozwijania przygody z programowaniem.

Podczas tegorocznej akcji uczniowie klas 0-3 kodowali w różnych aplikacjach. Młodsze klasy wykorzystały do tego głównie aplikację „Kodable”, w której zadaniem było przejście 3 poziomów gry. W pierwszym musieli napisać kod dla kulki, w drugim wzbogacali kod o określony warunek, a w trzecim musieli znaleźć i naprawić błąd w kodzie. Starsze klasy postawiły na gry „Code Monkey” i „Minecraft”, które uczyły stosowania pętli oraz warunków przy tworzeniu kodu. Niektórzy skorzystali też ze Scratcha, gdzie tworzyli projekty ucząc się kreatywnego myślenia i systematycznego rozumowania.

Wszystkim uczniom bardzo podobały się wszystkie zaproponowane aplikacje i gry.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora