FESTYN RODZINNY

3 czerwca 2023 r. na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny, który był zorganizowany we współpracy z Radą Dzielnicy Witomino. Na uczestników czekało wiele atrakcji: zabawy sportowe, dmuchańce, loteria fantowa, kącik Seniora, chiński a także program artystyczny, na którym wystąpili młodzi artyści – nasi uczniowie. Nie zabrakło również czegoś dla koneserów jedzenia. Można było delektować się smakiem pysznych ciast i skosztować pysznej „grochówki”. Wszyscy, którzy podjęli wyzwania sportowe otrzymali w nagrodę zdrowe przekąski. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Witomina. Wspieraliśmy walkę z nowotworami. Pod patronatem DKMS wolontariusze zwerbowali 24 potencjalnych Dawców szpiku. Zbieraliśmy pieniądze na pomoc dla 5-letniego Adasia, który od września będzie uczniem naszej szkoły. W szkole uczą się już  jego starsi bracia. Adaś walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną typu B. Dostaje chemię w trzech postaciach (doustnie, dożylnie i punkcje). Jest to lek, który ma dużo skutków ubocznych. Leczenie potrwa co najmniej 2 lata, w tym 7 miesięcy pobytu w szpitalu z przepustkami do domu. Naszym celem było uzbieranie środków finansowych, dzięki którym będzie możliwe zorganizowanie Adasiowi rehabilitacji w domu w trakcie leczenia podtrzymującego, sfinansowanie nierefundowanych leków, suplementów oraz specjalnych środków higienicznych, które pomogą złagodzić konsekwencje chemioterapii.
Kwota jaką uzbieraliśmy to: 10 785,80 zł. za co bardzo serdecznie dziękujemy !!!

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora