ERASMUSKI SZUKAJĄ DOMÓW!!!

Pilnie poszukujemy rodzin, które ugoszczą młodzież z 5 krajów współpracujących z naszą szkołą w projekcie Erasmus+ (termin 6-12 października). Większość ma już zakwaterowanie, jednak kilka osób cały czas czeka na zaproszenie.  Jest to szansa dla uczniów naszej szkoły na niezwykłą przygodę i zawarcie międzynarodowych przyjaźni na wiele lat lub na zawsze ? W końcu pojawia się wyzwanie, by sprawdzić, jak dzieci radzą sobie z językiem angielskim w praktyce. Dla najbardziej ambitnych istnieje możliwość wyjazdu na wymianę. Uczeń przyjmujący gościa może dumnie mówić o sobie, że jest tzw. hostem. Host nie uczestniczy przez tydzień w lekcjach z klasą, natomiast pełni bardzo odpowiedzialną rolę: opiekuje się swoim gościem podczas erasmusowych wyjść, wycieczek i przygód; jest jego przewodnikiem.

Przyjęcie gościa oznacza gotowość do odebrania go z wyznaczonego miejsca (jest to najczęściej szkoła) w niedzielę i odprowadzenie do miejsca wyjazdu (szkoła) w sobotę, zapewnienie wyżywienia, prowiantu na wycieczki i wspierania podczas pobytu. Można też zaangażować się w organizację czasu wolnego po południu, po zajęciach.

Gospodarz będzie na pewno w centrum ciekawych wydarzeń i znajdzie się w pobliżu licznych fotografów, dlatego powinien posiadać zgodę rodziców na upowszechnianie wizerunku w celu realizacji zadań projektowych.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: justyna.choszcz@sp12gdynia.edu.pl

Justyna Wrześniowska-Choszcz, szkolny koordynator projektu „Stop Climate Change – Together Europe Achieves More”

Post Author: Maria Bohn