DZIEŃ ZIEMI 2024

Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzono go w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. W tym dniu mieszkańcy całego świata zastanawiają się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek, jakie są ich skutki i jak to można zmienić.

Aby uczcić to święto naszej planety i zwiększyć świadomość ekologiczną uczniów, podjęliśmy szereg działań.

Koło teatralne przygotowało przedstawienie, które obejrzeli uczniowie klas 0-3. Można było zobaczyć m.in. pokaz mody w strojach wykonanych z odpadów (siatek foliowych, starych gazet czy torebek po cukrze i kaszy), posłuchać ekologicznych piosenek itp. W trakcie przedstawienia dziewczynki z 3c odczytały wiersz o tematyce ekologicznej, którego autorkami są Nikola Ajchel i Natalia Korsak. Klasa 2a przedstawiła „Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny” autorstwa pani Małgorzaty Strzałkowskiej. Uczniowie bardzo zaangażowali się w ten projekt, rozdzielili role, nauczyli się tekstu a w domu wykonali wspaniałe transparenty. Każda klasa przygotowała plakaty związane z ochroną środowiska. Ozdobiły one drzwi sal lekcyjnych. Na godzinach wychowawczych, lekcjach przyrody i języka polskiego odbyły się zajęcia poświęcone problemom ekologicznym naszej planety. Uczniowie klasy 3c z okazji Dnia Ziemi byli na lekcji przyrody w Rezerwacie Kacze Łęgi, wykonali również plakat ze zdjęciami roślin i zwierząt, które udało im się tam zobaczyć. Klasy młodsze odwiedził Eko-patrol, który sprawdzał, czy dzieci potrafią dbać o środowisko. Teraz pozostaje nam już jedynie dbać o naszą Ziemię przez cały rok!

prezentacja

Post Author: Paulina Zielińska