Dzień Pluszowego Misia z programem „Uczymy Dzieci Programować”

W piątek 23 listopada uczniowie klas pierwszych obchodzili Dzień Pluszowego Misia z programem „Uczymy dzieci programować”. W tym dniu dzieci razem ze swoimi pluszakami kodowały na różne sposoby: na matach („na dywanie” i papierowych) oraz z wykorzystaniem misiowych plansz – torów dla nowozakupionych ozobotów. Programowaniu towarzyszyły inne aktywności. Dzieci poznały historie najbardziej znanych misiów, opowiadały o swoich przytulankach, śpiewały piosenkę „O kochaniu misia” lub o zjadaniu jego zdrowego i leczniczego przysmaku – miodu. Na zajęciach plastycznych wykonywały różne podobizny bohatera tamtego dnia, a na informatyce uczyły się czytania i liczenia. W nagrodę zdobywały multimedialne lub żelkowe misie. Niektóre klasy podczas tego święta tańczyły i bawiły się chustą animacyjną. Ciekawe, jakie misiowe zabawy czekają na nas za rok?

Galeria zdjęć

Post Author: Maria Bohn