BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów klas 1-3 do zabawy polegającej na przeczytaniu co najmniej 10 książeczek do końca marca. Wszyscy uczniowie dostali w tym tygodniu bilety do biblioteki, na których umieszczono 10 symboli odnoszących się do tematyki książek. Z tyłu biletu umieszczono legendę pomagająca w odszyfrowaniu symboli przypisanych wybranym tematom. Uczniowie podczas oddawania książek zostaną zapytani o treść książki, którą spróbujemy zaliczyć do tematów wymienionych w legendzie. Każdy znaczek można zdobyć tylko raz. Będzie on „kasowany” jak w prawdziwym bilecie. O pomoc we właściwym nazwaniu tematu można poprosić rodziców lub nauczycieli.

Zabawę rozpoczynamy w poniedziałek 8 lutego i kończymy pod koniec marca przed świętami wielkanocnymi. Wtedy poprosimy wychowawców o zebranie podpisanych biletów i podanie nazwisk uczniów, którzy zdobyli najwięcej skasowań. Na najlepszych czytelników czekają nagrody.

Przekazaliśmy dzieciom również list do rodziców, w którym zachęcamy do wspólnego czytania i przypominamy, jak ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka jest czytanie. Mamy nadzieję, że w rodzicach znajdziemy sprzymierzeńców i pomocników w przeprowadzeniu naszej akcji.

Do zobaczenia w bibliotece.

Post Author: Maria Bohn