„LISTY DO M”

Z okazji mikołajek pracownicy biblioteki zorganizowali akcję „Listy do M”. Od połowy listopada uczniowie mogli pobierać w bibliotece kartki do św. Mikołaja, na których pisali prośby o zakup do biblioteki szkolnej wybranych książek, których tam jeszcze nie ma.
Panie z biblioteki były bardzo zadowolone, ponieważ dzięki temu zamówiły książki, o których nie wiedziały, że mogą być obiektem zainteresowania uczniów.

Interesujące propozycje uczniów sprawiły, że biblioteka wzbogaciła się o ciekawe pozycje lekturowe.
Nagroda dla uczestników akcji była informacja w książce, że dany uczeń zarekomendował zakup tej książki do biblioteki szkolnej, zakładka do książki oraz możliwość wypożyczenia zamówionej książki w pierwszej kolejności.
6 grudnia pani bibliotekarka wydelegowana przez św. Mikołaja rozniosła 12 uczniom zamówione u Mikołaja książki. Radość dzieci, które otrzymały te prezenty, była bezcenna.
Na pewno powtórzymy tę akcję w przyszłym roku.

Bibliotekarki

WYPRÓBUJ NOWE MOŻLIWOŚCI
TWOJEJ SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

Jeśli podasz w bibliotece swój e-mail, zostanie on wpisany do programu komputerowego MOL NET+, a Ty będziesz mógł po zalogowaniu się na stronie

www.m002382.molnet.mol.pl

• przeglądać zasoby biblioteki,
  • sprawdzić stan swojego konta bibliotecznego,
  • sprawdzić termin oddania wypożyczonych pozycji,
  • zarezerwować wybraną książkę bez wychodzenia z domu,

ponadto

• otrzymasz e-maila z przypomnieniem o terminie oddania wypożyczonych książek.

KONKURS CZYTELNICZY

PODEJMIJ WYZWANIE CZYTELNICZE W 2018 ROKU   Pobierz w bibliotece kartę uczestnictwa w zabawie, zapoznaj się z warunkami konkursu, podpisz deklarację uczestnika  i zacznij czytać książki, które spełniają warunki wymienione na karcie uczestnika.   Pamiętaj  o potwierdzeniu przeczytania książki przez bibliotekarza lub rodzica.   Na osoby, które wykonają zadania konkursowe w najkrótszym czasie, czekają atrakcyjne […]

0 komentarzy

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdyni składa się z wypożyczalni i czytelni. Wypożyczalnię obsługuje pani Barbara Mielewczyk, która dodatkowo koordynuje pracę całej biblioteki i wykonuje prace administracyjno-finansowe, czytelnię pani Violetta Kopecka, a pani Małgorzata Brochocka opiekuje się pracownią komputerową ICIM.

Biblioteka posiada bogaty księgozbiór, dużą ofertę czasopism dla uczniów i nauczycieli, kasety video, kasety magnetofonowe, płyty CD i DVD, foliogramy, plansze. Ponadto dysponuje telewizorem, magnetowidem, rzutnikiem multimedialnym, rzutnikiem pisma, ekranem, odtwarzaczem DVD, kserokopiarką, nagrywarką CD i DVD, laminarką oraz posiada komputerową bazę danych zgromadzoną w programie bibliotecznym MOL OPTIVUM, z którą można zapoznać się na dziesięciu komputerach. Praca nad bazą danych trwa, na bieżąco opracowywane są dane do kartoteki zagadnieniowej czasopism. Na terenie biblioteki znajduje się ICIM (Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej), dysponujące 8 komputerami, dwoma urządzeniami wielofunkcyjnymi (drukarka, skaner, kopiarka). Wszyscy uczniowie mogą z niego korzystać nieodpłatnie w godzinach pracy biblioteki. Szczegóły zamieszczone są w regulaminie korzystania z ICIM.

W bibliotece szkolnej co roku odbywa się pasowanie uczniów pierwszej klasy na czytelników oraz liczne konkursy dla najwytrwalszych czytelników.

Uczniowie wszystkich poziomów objęci są stałą edukacją czytelniczą i medialną i co najmniej dwa razy w roku uczestniczą w tzw. lekcjach bibliotecznych, ponadto często korzystają z czytelni, w której oglądają projekcje filmów lub uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

WYPOŻYCZALNIACZYTELNIA
poniedziałek8:00-15:309:00-15:30
wtorek8:00-15:309:00-15:30
środaNIECZYNNANIECZYNNA
czwartek8:00-15:309:00-15:30
piątek8:00-15:309:00-15:30

Regulamin wypożyczalni

1. Każdy uczeń ma prawo korzystać z wypożyczalni.

2. Książki wypożyczamy na miesiąc, podręczniki na rok.

3. W przypadku zagubienia lub zniszczenia książki odkupujemy identyczną lub wskazaną przez bibliotekarza.

4. Maksymalnie możemy wypożyczać 2 książki (oprócz podręczników).

5. Wypożyczamy książki tylko na swoją kartę i po okazaniu karty identyfikacyjnej czytelnika

6. Oddajemy książki w takim stanie, w jakim je wypożyczyliśmy.

Regulamin czytelni

1. Uczniowie mogą korzystać ze wszystkich książek znajdujących się w czytelni.

2. Uczniowie wchodzący do czytelni powinni oddać bibliotekarzowi swoją kartę czytelnika i odebrać ją przy wyjściu.

3. Można wypożyczać niektóre książki z księgozbioru podręcznego (wskazane przez bibliotekarza).

4. Nie wnosimy do czytelni jedzenia i picia.

5. Teczki, plecaki, torby zostawiamy na zewnątrz.

6. Książki odnosimy na właściwe miejsce lub oddajemy bibliotekarzowi.

7. Pamiętamy o przychodzeniu do czytelni z czystymi rękami.

8. W czytelni zachowujemy ciszę.

Dary przekazane bibliotece szkolnej

Od wielu lat sympatycy biblioteki wzbogacają jej zbiory przekazując nam część swoich domowych księgozbiorów i filmotek. Wszystkie dary przyjmujemy z ogromną wdzięcznością. Aby ofiarodawcy nie byli anonimowi w bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy utworzyć „Listę darczyńców”. Ponieważ skrupulatne odnotowywanie nazwisk ofiarodawców rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, nie wszyscy darczyńcy znajdą się na naszej liście. Wszystkim ofiarodawco, również tym anonimowym, składamy serdeczne podziękowania. Państwa dary wzbogaciły nasz księgozbiór i służą wszystkim naszym czytelnikom.

Dziękujemy również naszemu sponsorowi – Radzie Dzielnicy Witomino-Leśniczówka – który rokrocznie zasila konto naszej szkoły funduszami przeznaczanymi na powiększenie zasobów biblioteki.

Pracownicy biblioteki szkolnej.

Lista darczyńców kolejnych tomów Encyklopedii Audiowizualnej Britanica