BĘDOMIN – WDZYDZE 25.04.24

Klasy 6c i 7c odwiedziły Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Zwiedziły wystawy poświęcone Józefowi Wybickiemu, polskim symbolom narodowym oraz poznały losy „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” czyli „Mazurka Dąbrowskiego”, który został  naszym hymnem państwowym w 1927 roku. W muzeum znajdują się różne trawestacje „Mazurka”, czyli utwory zachowujące podstawowe elementy kompozycyjne oraz poruszany temat. Jedną z nich młodzież odśpiewała.

Potem był spacer po parku i podróż do Wdzydz, gdzie odwiedziliśmy najstarszy w Polsce skansen – Kaszubski Park Etnograficzny. Znajduje się w nim ponad 50 obiektów architektury ludowej z obszaru Kaszub i Kociewia. Zwiedziliśmy m.in. kościół z XVIII wieku, tartak, siedzieliśmy w szkolnych ławkach. Zobaczyliśmy kilka chłopskich zagród i dworków, a w karczmie odbyły się warsztaty Na szkle malowane. Wycieczkę zakończyliśmy posilając się w popularnym barze szybkiej obsługi. Była to bardzo udana wyprawa!

prezentacja

Post Author: Paulina Zielińska