ANDRZEJKI W KLASACH 1-3

W Wigilię św. Andrzeja wszyscy wróżymy sobie,

zgadujemy co los przyniesie mnie i Tobie.

Przybyliśmy tu do Was nasi mili,

byście się z nami pobawili.”

Takimi słowami Wróżki i Czarodzieje (wolontariusze z klas 6-8) przywitali uczestników zabaw andrzejkowych. Dzieci z klas pierwszych bawiły się w czasie swoich zajęć. Wszystkie klasy drugie wróżyły wspólnie przez godzinę, a potem spożywały słodki poczęstunek i lały wosk. Najhuczniejszą zabawę mieli uczniowie klas 3. Już 28 listopada, kiedy zrobiło się ciemno, w swoich wieczorowych przebraniach przybyli do szkoły. Po wróżbach przyszedł czas na andrzejkową dyskotekę. Uczniowie bawili się przy wybranych przez siebie utworach. O oprawę muzyczną i mrugające oświetlenie zadbali nasi niezawodni szkolni DJ-e. Podczas zabaw andrzejkowych uczniowie z klas 1-3 z przymrużeniem oka, zgodnie z ludową tradycją, wywróżyli sobie przyszłego wybranka/wybrankę, przyszłość oraz kim będą. Czy wróżby się spełnią? – zobaczymy.

Galeria zdjęć

Post Author: Magdalena Kandzora