5A NA MULTIMEDIALNEJ LEKCJI KINA

7 października klasa 5a brała udział w multimedialnej lekcji kina w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Na początku zwiedziliśmy szkołę. Wielu z nas poczuło, że w przyszłości chciałoby zostać częścią ekipy filmowej. Zwiedzaliśmy sale studentów, sale kinowe i studio, gdzie powstają prace. Następnie pan Bartosz Filip zaczarował nas opowieścią o początkach fotografii i kina. Opowiadał o pierwszych zdjęciach, kamerach i projektorach. Obejrzeliśmy najwcześniejsze filmy i zabawiliśmy się w tworzenie własnych scenariuszy.

Wycieczka zakończyła się spacerem szlakiem pomników. Należy dodać, że stworzyliśmy autorską trasę. Naszym zadaniem domowym było bowiem znalezienie pomników w pobliżu Centrum Filmowego i przygotowanie wiadomości na ich temat. Dzięki temu każdy z nas mógł poczuć się jak przewodnik turystyczny.

Post Author: Magdalena Gołyszny