4A I 4D W TORUNIU

26.04.2024r. klasy 4a i 4d odwiedziły jedno z najpiękniejszych polskich miast, jakim jest Toruń. Uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli zwiedzanie od wizyty w Żywym Muzeum Piernika. Po dotarciu każdy z uczestników wycieczki miał okazję samodzielnie wykonać pierniki, a następnie zobaczyć maszyny niegdyś użytkowane podczas produkcji tych przysmaków. Kolejnym etapem, dzięki uprzejmości pani przewodnik, było poznanie najważniejszych punktów Torunia – m.in. domu Mikołaja Kopernika czy Krzywej Wieży. Na koniec pozostało urokliwie położone Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, gdzie dzieci mogły wziąć udział w wyjątkowo ciekawych i angażujących warsztatach papierniczo-drukarskich. Dodatkowo dzięki sprzyjającej pogodzie wyjazd okazał się niezwykle udany.

galeria

Post Author: Paulina Zielińska