100 zadań na 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły otrzymali nietypowe zadanie domowe z matematyki. Chcąc upamiętnić przypadającą w 2018 roku setną rocznicę odzyskania niepodległości, mieli ułożyć zadanie z matematyki odwołujące się do wydarzeń z historii Polski. Dział matematyki i stopień trudności zadania był dowolny. Warunkiem było, aby zadanie nie sprawdzało wiedzy historycznej.

Bardo dziękujemy za wszystkie dostarczone zadania! Wykazaliście się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością! Wasze zadania spełniają podwójną rolę, ponieważ sprawdzają wiadomości i umiejętności matematyczne, a przy okazji uczą, przypominają Wam o ważnych wydarzeniach z historii Polski.

W skrypcie znajduje się „tylko” 100 zadań i może pozostałe zostaną wykorzystane w przyszłym roku, gdyż 4. czerwca 2019 roku będziemy obchodzić 30-tą rocznicę pierwszych wolnych wyborów do Senatu po II wojnie światowej.

Poniżej prezentujemy Wasz skrypt „100 zadań na setną rocznicę odzyskania niepodległości” oraz krzyżówki i łamigłówki, które być może nie do końca spełniają założenia zadanej pracy domowej, ale ukazują Waszą pomysłowość i zaangażowanie.

zadania_1

zadania_2

Post Author: Maria Bohn